Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

7 En İyi Hosting Firmaları

19 Mayıs 2023
PAYLAŞ
7 En İyi Hosting Firmaları

Hosting, internet üzerinde bir web sitesinin yayınlanması ve erişilebilir olması için gereken hizmetleri sağlayan bir hizmettir. Bir hosting firması, web sitelerini barındırmak için sunucu kaynakları ve teknik desteği sunan bir şirkettir. Türkiye’de birçok hosting firması bulunmaktadır ve bu makalede, Türkiye’deki en iyi hosting firmalarını ve hangi faktörlerin bir hosting firması seçerken göz önünde bulundurulması gerektiğini inceleyeceğiz.

Hosting Hizmeti Türleri

 1. Paylaşımlı Hosting: Bu tür hostingde birden fazla web sitesi aynı sunucuyu paylaşır. Düşük maliyetli olması ve kolay kullanımıyla popülerdir.
 2. VPS Hosting: Sanal Özel Sunucu (VPS), paylaşımlı hosting ile dedike sunucu arasında bir seçenektir. Kaynakların daha fazla izole edildiği ve ölçeklenebilirlik sağladığı için daha esnek bir çözümdür.
 3. Dedike Hosting: Bu tür hostingde bir sunucu tamamen bir web sitesi için ayrılmıştır. Yüksek trafikli veya büyük ölçekli siteler için idealdir.
 4. Cloud Hosting: Bu hosting türünde web siteniz bulut tabanlı sunucularda barındırılır. Ölçeklenebilirlik ve yüksek kullanılabilirlik sağlar.

Bir Hosting Firması Seçerken Dikkate Alınması Gereken Önemli Faktörler

Bir hosting firması seçerken aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurmanız önemlidir:

 1. Güvenilirlik ve Kesintisiz Hizmet Garantisi: Web sitenizin sürekli olarak erişilebilir olması önemlidir. İyi bir hosting firması, yüksek bir kesintisiz hizmet garantisi sunmalıdır.
 2. Müşteri Desteği: Sorunlarınız veya sorularınız olduğunda 7/24 erişilebilir ve hızlı bir müşteri desteği sağlayan bir hosting firması seçin.
 3. Ölçeklenebilirlik ve Esneklik: Web siteniz büyüdükçe veya trafiğiniz arttıkça, hosting firması size ölçeklenebilirlik ve esneklik sunmalıdır.
 4. Güvenlik Önlemleri: Web sitenizin güvenliği önemlidir. Hosting firması, güvenlik önlemleri ve koruma sağlamalıdır.
 5. Fiyatlandırma ve Paketler: Hosting paketlerinin fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırın. İhtiyaçlarınıza en uygun fiyat ve paketi seçin.

Türkiye’deki En İyi Hosting Firmaları

 1. https://www.ozkula.com.tr/
 2. https://www.turhost.com/
 3. https://www.alastyr.com/
 4. https://www.guzel.net.tr/


Deprecated: wp_make_content_images_responsive işlevi, 5.5.0 sürümünden başlayarak kullanımdan kaldırıldı. Bunun yerine wp_filter_content_tags() kullanın. in /home/codlio/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
YouTube Özel URL Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? Kılavuz
Blog 10 Eylül 2023

YouTube kanalınıza özel URL nasıl oluşturulur? Daha profesyonel ve hatırlanabilir bir görünüm için adım adım rehber. ...

Kapsamlı Sosyal Medya Taraması Nasıl Yapılır? Adım Adım Rehber
Blog 10 Eylül 2023

Sosyal medya taraması nasıl yapılır? Marka görünürlüğünüzü artırmak ve rakip analizi için etkili adımlar. Detaylı rehbe...

A/B Testi Nedir & A/B Testing Nasıl Yapılır? Kapsamlı Rehber
Blog 10 Eylül 2023

A/B testi nedir ve nasıl yapılır? İki farklı versiyon arasında karşılaştırmalı testlerle daha etkili sonuçlar elde edin...

Facebook Dinamik Ürün Reklamlarında Bilmeniz Gerekenler: Etkili Rehber
Blog 9 Eylül 2023

Facebook dinamik ürün reklamlarıyla ilgili bilmeniz gerekenler. Ürün kampanyalarınızı optimize etmek için etkili ipuçla...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi