Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Ahrefs Rehberi ve Profesyonel SEO Aracı

28 Kasım 2022
PAYLAŞ
Ahrefs Rehberi ve Profesyonel SEO Aracı

Ahrefs Rehberi ve Profesyonel SEO Aracı Detayları

Ahrefs, web site sahipleri ya da e-ticaret ile uğraşan kişilerin çok daha iyi bir şekilde performans elde edebilmesini sağlayan bir SEO aracıdır. Search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu terimi web siteleri için altın tepside sunulan altın anahtar niteliğindedir. Site içi ve site dışı optimizasyonlar ile arama motorlarında üst sıralara çıkabilir ve çok daha fazla ziyaretçiyi de elde edebilirsiniz. Elbette sizlerle beraber binlerce hatta yüz binlerce rakip firma, web sitesi de Seo’ya uyumlu bir şekilde hareket etmektedir. Bu yüzden yapılan işlemlerin verimli olması, kaliteli backlinklerden faydalanılması ve analizlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ahrefs rehberi ile SEO aracının bizlere katkısı, iyi yönleri ve kötü yönleri gibi farklı taraflarını inceleyeceğiz.

Tüm bu işlemleri yaparken de Ahrefs aracından da faydalanabiliriz. Site analizi, rakip analizi, anahtar kelime seçimi gibi daha birçok avantaj sağlayacak hizmeti de bünyesinde bulundurmaktadır. Hangi kelimeden ne kadar trafik alındığı, rakip sitenin hangi sitelerden ne kadar backlink aldığı ve hangi anahtar kelimeye özen gösterdiği gibi önemli ipuçlarını Ahrefs aracılığıyla keşfedebilmekteyiz. Yüksek meblağlar ile alacağınız paketin yanında Ahrefs kullanıcılarına deneme amaçlı 1 haftalık uygun fiyatlı abonelik sunmaktadır. Bunun yanında aylık alım imkânı da bulunuyor. 1 haftalık deneme aboneliği 7 dolara tekabül eden bu hizmet 99$, 179$, 399$ ve 999$ gibi farklı fiyat etiketlerine sahip bir şekilde karşımıza çıkıyor. Her paketin beraberinde getirdiği de farklı özellikler bulunmaktadır. En uygun fiyatlı abonelik olan 99$ Lite hesabı, 5 proje üzerinde çalışma yapabilmenizi 500 anahtar kelime izlemesi yapabilmenizi ve sıralama dizinlerinde de en iyi 20’yi görebilmenizin imkânını sağlıyor.

Anahtar Kelime Seçimi

Web sitesi sahibi kişiler anahtar kelime seçimlerinde çok dikkatli olmalı ve doğru kararlar vermelidir. Bu kararlar doğrultusunda alacakları trafik ve kazançlarda ona göre şekillenecektir. Bu yüzden kullanıcı seçimlerini yapmadan önce niche anahtar kelime arayışına girebilir. Bu işlem tecrübe gerektirdiği gibi zaman alan da bir işlemdir. Bunun yanında Ahrefs tarzı SEO araçları bizlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu kolaylıklarından biri de anahtar kelime analizlerinde doğrudan etkili bilgiler ve öneriler sunmasıdır.

O anahtar kelimenin zorluğu, tıklama başına verdiği kazancı ve arama hacmi gibi daha birçok örnek gösterilebilir. Elbette Ahrefs bu işlemle de sınırlı kalmamaktadır. Kendi web sitenizde değerli sayfaları, gelen backlinkleri ve bu backlinklerin kırık olup olmadığı, rakip web sitelerin üst sıralara nasıl çıkabildiği gibi birçok bilgiyi tek bir çatı altında bulabileceksiniz.

Ahrefs Detayları

Ahrefs ülkemizde yüksek kazanca sahip firmaların ya da direk bu işle ilgilenen SEO uzmanlarının kullanmakta olduğu; bünyesinde de onlarca profesyonel aracın yer aldığı sitedir. Döviz kurundan dolayı ülkemizde webmasterlar tarafından az kullanılmakta olan bu site, yabancı ülkelerde 7’den 70’e her site sahibinin faydalandığı böylece kendini üst sıralara taşımaya yardımcı olduğu bilinenler arasındadır.
İnternet ortamına dökülecek bir proje varsa ve bu projenin hızlı, verimli bir şekilde üst sıralara taşınarak kendini ziyaretçilerin arasına atması bekleniyorsa Ahrefs gibi siteler olmadan çok daha zor olacağı aşikâr. Bizlere başta anahtar kelime analizi ve rakip analizi olmak üzere birçok işlemin kapısını aralamakta, kolaylıklar sunmaktadır. Durum böyle olunca bu araçlardan faydalanmayan site sahipleri ise bir adım geriden başlayacak, tecrübe sahibi olmayan kişiler ise katbekat zorlanacaktır.
Projenin devamlılığı hakkında şüphe varsa, tek bir proje ile yetiniyorsak ya da geçici bir hevesten oluşmaktaysa bu siteler için kullanmak gereksiz bütçe kaybına neden olabilir. Bu gibi durumlarda sitenin geleceği hakkında iyi düşünmeli ve doğru kararlar vermeliyiz. Ardından planlamalarımız tamamsa ve Ahrefs ile yola koyulacaksak bütçe ayırmaya başlamak doğru bir karar olacaktır. Deneme süreci ile başlamak da iyi bir fikir gibi gözüküyor. 7 gün kullanım için 7 dolar bir fiyat biçilen kampanya sayesinde Ahrefs’e alışmaya başlayabilirsiniz.

Ahrefs İyi Yönleri

Ahrefs, sektör fark etmeksizin fayda sağlayan bir site olarak karşımıza çıkmaktadır. Arama motoru optimizasyonu yaparken kullanılan yüzlerce farklı etmenlerin birçoğunu da bünyesinde bulundurarak bu etmenlerde üst sıralara çıkabilmenizde yardımcı oluyor.

  • Rakip siteler tarafından yapılan Anti-SEO’nun öğrenilmesi
  • Rakip sitelerin hangi Backlinkler ile üst sıralara çıkabilmeyi başardığı
  • Hangi anahtar kelimeye çok daha fazla trafik elde edebileceği
  • Trafiğin kazanç bakımından daha değerli olup olmadığı
  • Gibi soru işaretlerini kafamızdan kaldırarak bizlere avantaj sağlamaktadır.

Ahrefs Kötü Yönleri

Ahrefs gibi başarılı ve yabancı ülkelerde popülaritesi çok yüksek site için kötü özelliklerinden bahsetmek çok da mümkün değil. Fakat düşündüğümüzde dolar bazında abonelik planlamalarının bulunması Türkiye kullanıcılarını büyük oranda etkilemektedir. 99$, 179$ ya da 399$ yüksek meblağlar olmasa da döviz kuru ile bakıldığında alımı bir hayli zor olmaktadır. Bu yüzden de web işlerine yeni başlayan, geliri olmayan ya da düşük gelirleri olan sitelerin kullanması bir hayli imkânsız hale geliyor. Genel olarak firmalar ve yüksek kazanç elde eden sitelerin tercih ettiği olmazsa olmazlar arasında yer alan Ahrefs için tek kötü tarafı ücretleri denebilir.


Deprecated: wp_make_content_images_responsive işlevi, 5.5.0 sürümünden başlayarak kullanımdan kaldırıldı. Bunun yerine wp_filter_content_tags() kullanın. in /home/codlio/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
YouTube Özel URL Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? Kılavuz
Blog 10 Eylül 2023

YouTube kanalınıza özel URL nasıl oluşturulur? Daha profesyonel ve hatırlanabilir bir görünüm için adım adım rehber. ...

Kapsamlı Sosyal Medya Taraması Nasıl Yapılır? Adım Adım Rehber
Blog 10 Eylül 2023

Sosyal medya taraması nasıl yapılır? Marka görünürlüğünüzü artırmak ve rakip analizi için etkili adımlar. Detaylı rehbe...

A/B Testi Nedir & A/B Testing Nasıl Yapılır? Kapsamlı Rehber
Blog 10 Eylül 2023

A/B testi nedir ve nasıl yapılır? İki farklı versiyon arasında karşılaştırmalı testlerle daha etkili sonuçlar elde edin...

Facebook Dinamik Ürün Reklamlarında Bilmeniz Gerekenler: Etkili Rehber
Blog 9 Eylül 2023

Facebook dinamik ürün reklamlarıyla ilgili bilmeniz gerekenler. Ürün kampanyalarınızı optimize etmek için etkili ipuçla...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi