Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

E Ticaret Türleri

15 Mayıs 2023
PAYLAŞ
E Ticaret Türleri

E-ticaret türleri hakkında bilgileri keşfetmek ve işinize göre en uygun e-ticaret modelini seçmek için hazır mısınız? İhtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre özelleştirilebilen birçok e-ticaret türü mevcuttur. Daha fazlası için makalemizi okuyun.
E Ticaret Türleri

E Ticaret Türleri

1. B2B E Ticaret

B2B e-ticaret, işletmelerin diğer işletmelere mal ve hizmetler satması veya işletmeler arasında mal/hizmet takası yapmasıdır. Özellikle, daha büyük şirketler arasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

2. B2C E Ticaret

B2C e-ticaret, işletmelerin bireysel tüketicilere mal veya hizmetler satmasıdır. Online mağazalar, alıcıların ihtiyaçlarını karşılamak adına popüler bir seçenektir.

3. C2C E Ticaret

C2C e-ticaret, tüketicilerin birbirlerine ürünler sattığı ve/veya satın aldığı bir platformdur. E-ticaret platformu, satıcılar tarafından ürünün listelenmesine, satışın gerçekleştirilmesine ve işlemlerin tamamlanmasına yardımcı olur.

4. C2B E Ticaret

C2B e-ticaret, bireylerin hizmetlerini veya ürünlerini işletmelere sattığı bir platformdur. Örneğin, ünlülerin reklam için işletmelere ürünlerini satması gibi.

5. B2G E Ticaret

B2G e-ticaret, işletmelerin hükümetlere mal ve hizmetler satmasıdır. Bu tür e-ticaret, çoğunlukla kamu kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılmaktadır.


Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
E Ticarette Satılabilecek Ürünler
Blog 29 Mayıs 2023

E-ticarette satılacak ürünler arasında kıyafetler, takılar, elektronik cihazlar, ev dekorasyon ürünleri, kitaplar ve dah...

E Ticaret Yöneticisi Maaş
Blog 29 Mayıs 2023

E ticaret yöneticisi maaşları, sektörün büyüklüğüne, iş tecrübesine ve sorumluluk düzeyine göre değişiklik göstermektedi...

E Ticaret Yapılacak Ürünler
Blog 28 Mayıs 2023

"E-ticaret yapılacak ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında moda, kozmetik, teknoloji ürünleri ve süs eşyalar...

E Ticaret Vergisi Ne Kadar
Blog 28 Mayıs 2023

E-ticaret vergisi ne kadar sorusuna cevap veriyoruz. Türkiye'de e-ticaret vergisi oranları ve detayları için yazımızı in...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi