Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

E-ticarette Hangi Sitelerde Satış Yapabilirsiniz?

22 Mayıs 2023
PAYLAŞ
E-ticarette Hangi Sitelerde Satış Yapabilirsiniz?

E-ticaret dünyasında satış yapabileceğiniz birçok site bulunmaktadır. Bunlar arasında en popüler olanları Amazon, eBay, Shopify, AliExpress ve Etsy’dir. Bu siteler, milyonlarca müşteriye erişmenizi sağlar ve ürünlerinizi geniş bir kitleye tanıtmanızı kolaylaştırır. Ayrıca bu siteler, ödeme işlemleri, güvenlik, müşteri hizmetleri gibi konularda profesyonel çözümler sunarlar. E-ticarette başarılı olmak istiyorsanız, bu popüler siteleri değerlendirebilir ve işinizi büyütebilirsiniz.

En İyi E-Ticaret Siteleri ve Pazaryerleri

Fiziksel ürün satıcıları satış hacimlerini artırabilmek için yeni satış kanalları bulmak ve o kanallardan da satış elde etmek istiyorlar. Online ticaret siteleri yani e-ticaret pazaryerleri veya satıcıların kendi e-ticaret siteleri bu noktada devreye giriyor. E-ticarette hangi sitelerde satış yapabilirsiniz diye düşünmeye başlayınca akla hemen en büyük e-ticaret siteleri veya popüler e-ticaret siteleri geliyor.

E-Ticarete Başlamak İsteyenler için En İyi Pazaryerleri

E-ticarete başlamak isteyen satıcılar için hem ürün gruplarını test etmek hem de çok az maliyetle e-ticarete başlamak için online pazaryerleri ilk seçenek olarak öne çıkıyor. Pazaryerlerinde satışa başlamak başvuru, kabul ve ürün listeleme aşamalarının tamamlanmasının ardından çok hızlı olabiliyor. Bu avantajdan olayı pazaryerleri e-ticarete başlamak isteyen satıcılar için iyi bir başlangıç noktasıdır. Türkiye’de faaliyet gösteren onlarca pazaryeri bulunuyor. Son zamanlarda e-ticaret sitesini pazaryerine dönüştüren birçok marka ile karşılaşıyoruz. Satışa başlayabileceğiniz pazaryerlerini inceleyelim.

Trendyol

Trendyol, 2010 yılında Türkiye’de kurulan bir e-ticaret platformudur. Moda, kozmetik, ev ve yaşam ürünleri, teknoloji ve daha birçok kategoride ürünleri müşterilerine sunmaktadır. Trendyol, hem kendi bünyesinde bulunan markaları hem de diğer markaların ve satıcıların ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca Trendyol, Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biridir ve geniş bir müşteri kitlesine sahiptir.

Hepsiburada

Hepsiburada, Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biridir. 2001 yılında kurulan Hepsiburada, aynı zamanda Türkiye’nin şu anda faaliyette olan en eski e-ticaret platformudur. Elektronik, moda, kozmetik, ev ve yaşam ürünleri, teknoloji ve daha birçok kategoride ürünleri müşterilerine sunmaktadır. Hepsiburada, hem markaların ürünlerini hem de bünyesindeki satıcıların ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Hepsiburada, geniş bir müşteri kitlesine sahip ve Türkiye’nin en çok ziyaret edilen web sitelerinden biridir.

n11

2012 yılında Doğuş Grubu tarafından kurulan n11.com, elektronik, moda, kozmetik, ev ve yaşam ürünleri, teknoloji, oyun ve hobi ürünleri gibi farklı kategorilerde ürünler satın alınabilir veya satılabilir. Farklı kampanyalarla müşterilerine avantajlı fiyatlar sunmaktadır. Türkiye’deki e-ticaret platformları arasında önemli bir konuma sahip olan n11, geniş bir müşteri kitlesine sahiptir.

Amazon Türkiye

Amazon, dünya genelinde faaliyet gösteren bir e-ticaret platformudur. Amazon Türkiye, 2018 yılında Türkiye’deki e-ticaret pazarına giriş yapmıştır. Amazon Türkiye üzerinden moda, kozmetik, kitap, elektronik gibi farklı kategorilerde ürünler satın alınabilir veya satılabilir. Ayrıca Amazon Prime hizmeti de Türkiye’de mevcuttur ve üyelerine özel avantajlar sunmaktadır.

Pttavm

Pttavm, Türkiye Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın bir alt kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Moda, kozmetik, ev ve yaşam ürünleri, teknoloji gibi farklı kategorilerde ürünler satın alınabilir veya satılabilir. Pttavm, kendi bünyesinde bulunan satıcıların yanı sıra diğer satıcıların da ürünlerini müşterilere sunmaktadır. Ayrıca Pttavm, farklı kampanyalarla müşterilere avantajlı fiyatlar sunmaktadır.

Çiçeksepeti

2006 yılında kurulan Çiçeksepeti, başlangıçta çiçek ve hediye gönderimi yapmak amacıyla kurulmuştur. Ancak zaman içinde ürün yelpazesini genişletmiştir ve şu anda moda, kozmetik, ev ve yaşam ürünleri, teknoloji gibi farklı kategorilerde ürünler de müşterilerine sunmaktadır. Çiçeksepeti, Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biridir ve geniş bir müşteri kitlesine


Deprecated: wp_make_content_images_responsive işlevi, 5.5.0 sürümünden başlayarak kullanımdan kaldırıldı. Bunun yerine wp_filter_content_tags() kullanın. in /home/codlio/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
YouTube Özel URL Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? Kılavuz
Blog 10 Eylül 2023

YouTube kanalınıza özel URL nasıl oluşturulur? Daha profesyonel ve hatırlanabilir bir görünüm için adım adım rehber. ...

Kapsamlı Sosyal Medya Taraması Nasıl Yapılır? Adım Adım Rehber
Blog 10 Eylül 2023

Sosyal medya taraması nasıl yapılır? Marka görünürlüğünüzü artırmak ve rakip analizi için etkili adımlar. Detaylı rehbe...

A/B Testi Nedir & A/B Testing Nasıl Yapılır? Kapsamlı Rehber
Blog 10 Eylül 2023

A/B testi nedir ve nasıl yapılır? İki farklı versiyon arasında karşılaştırmalı testlerle daha etkili sonuçlar elde edin...

Facebook Dinamik Ürün Reklamlarında Bilmeniz Gerekenler: Etkili Rehber
Blog 9 Eylül 2023

Facebook dinamik ürün reklamlarıyla ilgili bilmeniz gerekenler. Ürün kampanyalarınızı optimize etmek için etkili ipuçla...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi