Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Featured Snippet Nedir? Nasıl Yapılır?

17 Mart 2023
PAYLAŞ
Featured Snippet Nedir? Nasıl Yapılır?

Featured Snippet, Google arama sonuçlarında bir arama sorgusunun yanıtını hızlıca veren bir özelliktir. Arama sonuçları sayfasının üstünde yer alan öne çıkan bir kutuda gösterilir ve kullanıcılara arama sonuçlarına tıklamadan önce önemli bilgileri sunar.

Featured Snippet’lar, genellikle “nasıl yapılır”, “ne nedir”, “en iyi”, “en popüler” gibi sorulara cevap veren web sayfalarından alınır. Bu kutuların altındaki web siteleri, büyük trafik artışları yaşayabilirler.

Bir web sayfasının Featured Snippet olarak görüntülenmesi için, sayfanın ilgili anahtar kelimelerle optimize edilmiş ve doğru yapılandırılmış olması gerekir. Bunun için aşağıdaki adımlar izlenebilir:

  1. Anahtar kelimelerin belirlenmesi: Featured Snippet olarak görünmek istediğiniz anahtar kelimeleri belirleyin.
  2. İçerik optimizasyonu: Sayfanın içeriğini optimize edin. Bu, anahtar kelime yoğunluğunu artırmak ve arama sorgusuyla ilgili bilgileri içeren bir yapı kullanmak anlamına gelir.
  3. Doğru yapılandırma: Sayfayı doğru şekilde yapılandırın. Başlık etiketlerini doğru şekilde kullanmak, madde işaretlemeleri ve listeler gibi öğeleri doğru şekilde yerleştirmek, Google’ın sayfanızı anlamasına yardımcı olacaktır.
  4. Özetleyici başlıklar: Anahtar kelimelerin yanı sıra, özetleyici başlıklar da Featured Snippet için önemlidir. Bu, arama sorgusunun cevabını doğrudan sunacak şekilde özetleyici bir başlık kullanmak anlamına gelir.
  5. Bilgi verici görseller: İlgili görselleri kullanmak da Featured Snippet için önemlidir. Görseller, arama sonuçlarında öne çıkmanıza ve kullanıcılara daha çekici bir deneyim sunmanıza yardımcı olabilir.

Featured Snippet’lar, bir web sitesinin organik arama sonuçlarında öne çıkmasına yardımcı olan önemli bir SEO stratejisidir. Ancak, Google’ın algoritması sürekli olarak güncellendiği için, sürekli olarak web sayfalarının ve içeriğinin optimize edilmesi gerekir.

Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
Google Nedir
Blog 31 Mart 2023

Google, internet üzerinde arama yapmak ve bilgiye erişmek için en popüler arama motorudur. Dünya genelinde milyarlarca k...

Blog Nedir?
Blog 31 Mart 2023

blog, birçok farklı konuda yazılı ya da görsel içeriklerin paylaşıldığı bir internet platformudur. Yazıların, fotoğrafla...

H5 Etiketi Nedir? Nasıl Kullanılır?
Blog 31 Mart 2023

H5 etiketi, HTML kodlaması içinde kullanılan bir başlıktır ve seo açısından önemlidir. Bu etiket, sayfanın içeriğinin bi...

H4 Etiketi Nedir? Nasıl Kullanılır?
Blog 31 Mart 2023

H4 etiketi, HTML kodlarında başlık seviyesi 4 olarak belirlenmiş bir etikettir. Bu etiket, web sayfalarının yapısal düze...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi