Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Google Adsense Nedir?

13 Ağustos 2022
PAYLAŞ
Google Adsense Nedir?

Google AdSense reklamlardan para kazanmak için web siteleri için popüler bir yoldur,  blogcular bazı web üzerinde en büyük yayıncılar için. AdWords reklamverenleri Google’a tıklama (PPC) veya gösterim (BGBM) ile ödeme yapar. Buna karşılık, Google bu gelirin bir yüzdesini AdSense yayıncılarıyla paylaşır.

Google AdSense, 2003 yılında piyasaya sürüldüğünde reklam sahnesine hakim olan grafik içeriğin aksine, düz metin üzerinden reklamlar sunar. Google, reklamların müdahaleciliğini en aza indirgemek, sayfa yükleme hızlarını optimize etmek ve nihayetinde site ziyaretçisinden daha olumlu bir pazarlama yanıtı ortaya çıkarmak için düz metin sunmaya karar verdi.

Google Adsense nedir?

Adsense blogcular veya web yöneticileri kendi siteleri ile para kazanmaya başlamak için en kolay yolu  olmasıdır. Sitenize reklam kodunu yükledikten sonra, Adsense örümcekleri tüm sayfalarınızın neyle ilgili olduğunu görmek için sitenizi tarar.

Daha sonra reklamların envanterini kontrol eder ve makalelerinizin her birinin yanına ilgili reklamlar koyarlar. Bu, herkes için ayrı çalışır, çünkü bahçecilik ile ilgili bir makaleyi okuyan biri, araba lastikleri hakkında bir makale okuyan birinden bahçe aletleri satın alma olasılığı daha yüksektir.

Adsense Nasıl Çalışır?

Peki, Adsense nasıl çalışır? Blog ve siteme adsense eklemeli miyim? adsense üzerinde reklam vermek istiyorum . Diyelim ki ben sadece oluşturulan bahçe aletleri benim yeni çizgi reklamını yapmak istiyorum varsayalım. “Bahçecilik, bahçe aletleri, tillers, yabani otları çekme vb.” gibi bazı anahtar kelimelere teklif vereceğim”

Adsense örümcekleri daha sonra reklamlarımı eşleştirir :

İnsanların Google’a yazdıkları ve arama sonuçlarının üst ve sağında görüntüledikleri belirli anahtar kelimeler
Adsense reklamları görüntüleyen web siteleri (sizinki gibi).
Adsense Millet tüm içerik hakkında ne olduğunu görmek için sitenizi taramak için robotlar gönderir. Onlar bazı aynı anahtar kelimeler ben (reklamveren için teklif olarak) sonra benim reklamlar bahçe aletleri hakkında yazınızın yanında sitenizde görünecektir olan içeriğe sahip olduğunu bulursanız.

Adsense İçin Öneriler;

Siteniz belli bir hite kavuşmadan önce adsense reklam ağını kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Herhangi bir hiti olmayan bir site, gelecek kullanıcıyı yormaktan başka herhangi bir şey yapmayacaktır.

İpucu: Sitenizin hiti günlük 500-1000 kişi bulduğu anda reklamları kullanabilirsiniz.

Adsense Başvuru Nasıl yapılır?

Adsense başvuru yapmanız için öncelikle bazı kriterler vardır. O Kriterleri uygulamanız gerekmektedir. Aksi takdirde adsense tarafından reklam onayı alamayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken unsurlar şunlardır;

  • Siteniz google adsense politikalarını ihlal edecek içeriklerin bulunmaması gerekmektedir.
  • Sitenizde en az 20 özgün içerik olması gerekmektedir.
  • Siteniz hakkında, gizlilik politikaları, ve iletişim menülerinin kesinlikle olması gerekmektedir.
Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
Yeniden Pazarlama Listesi Oluşturma
Blog 4 Eylül 2022

Değerli okurlarım bu yazımda sizlere yeniden pazarlama listesi oluşturma hakkında detaylı bilgiler paylaşıyor olacağım....

Blog Sayfasında Otomatik Kendi Kendine Yenileme İşlevi Nasıl Yapılır
Blog 28 Ağustos 2022

Merhabalar, bugünkü yazımızda  blogger’da kendi kendine otomatik yenileme işlevi nasıl yapılır ondan bahsedeceğim....

SOA (Service Oriented Architecture) Nedir?
Blog 17 Ağustos 2022

Yazılım dünyasındaki mimari modellemeler biz yazılımcılar için her zaman zor anlaşılan konular olmuştur. Servis Yö...

TensorFlow Nedir? Nasıl Kullanılır?
Blog 17 Ağustos 2022

Yazılım sektöründe son yılların en popüler ve önemli konusu yapay zekâ diyebiliriz sanırım. Bu alanda makine ...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi