Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Html Form Örnekleri

19 Nisan 2023
PAYLAŞ
Html Form Örnekleri

Html form örnekleri ile ilgili ilginç örnekleri keşfedin. CSS, JS ve diğer teknolojilerle birlikte öğrenin. Bu örnekler, HTML form kodları yazmayı daha kolay hale getirecektir.

H2: Giriş
HTML, yani HyperText Markup Language, web sayfalarının oluşturulmasında en önemli araçlardan biridir. HTML formları ise web sayfalarının iletişim kurabilmesi ve kullanıcıların veri girişi yapabilmesini sağlar. Bu makalede HTML Form örneklerini inceleyeceğiz.

H3: Form Oluşturma
HTML Form oluşturmak için

etiketi kullanılır. Bu etiketin içerisindeki özelliklerle formun özellikleri belirlenir. Örneğin, formun hangi metoda göre gönderileceği, veri girişi yapılacak alanlar ve butonlar belirlenir.

H4: Metot Seçimi

etiketinin içerisinde `method` özelliği kullanılır. Veriler `get` veya `post` olmak üzere iki farklı metot ile gönderilebilir.

H4: Veri Girişi Yapılacak Alanlar

etiketi içerisinde `input` etiketi ile veri girişi yapılacak alanlar belirlenir. Örneğin, kullanıcının bir isim, e-posta adresi veya telefon numarası girmesi istendiğinde `input type=”text”` kullanılır.

H4: Butonlar

etiketi içerisinde `input type=”submit”` ile bir gönderme butonu oluşturulur. Kullanıcılar formu göndermek için bu butona tıklar.

H3: Örnekler

H4: Kullanıcı Adı ve Şifre Girişi Formu
Bu formda, kullanıcıların giriş yapabilmeleri için kullanıcı adı ve şifre girişi yapmaları gerekiyor.
H4: E-posta Abonelik Formu
Bu formda, kullanıcıların e-posta adreslerini girerek bir abonelik işlemi yapmaları isteniyor.H4: İletişim Formu
Bu formda, kullanıcıların ad, soyad, e-posta adresi ve mesaj bölümünü doldurarak bir iletişim işlemi yapmaları isteniyor.


H3: Sonuç
HTML Form örnekleri, web geliştirme sürecinde kullanıcıların veri girişi yapabilmeleri için vazgeçilmezdir. Bu makalede incelediğimiz örnekler, web sayfaları için basit ancak işlevsel formlar oluşturmanızı sağlayacaktır. Artık siz de HTML Form özelliklerini kullanarak kendi formlarınızı oluşturabilirsiniz.

Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
E Ticarette Satılabilecek Ürünler
Blog 29 Mayıs 2023

E-ticarette satılacak ürünler arasında kıyafetler, takılar, elektronik cihazlar, ev dekorasyon ürünleri, kitaplar ve dah...

E Ticaret Yöneticisi Maaş
Blog 29 Mayıs 2023

E ticaret yöneticisi maaşları, sektörün büyüklüğüne, iş tecrübesine ve sorumluluk düzeyine göre değişiklik göstermektedi...

E Ticaret Yapılacak Ürünler
Blog 28 Mayıs 2023

"E-ticaret yapılacak ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında moda, kozmetik, teknoloji ürünleri ve süs eşyalar...

E Ticaret Vergisi Ne Kadar
Blog 28 Mayıs 2023

E-ticaret vergisi ne kadar sorusuna cevap veriyoruz. Türkiye'de e-ticaret vergisi oranları ve detayları için yazımızı in...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi