Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Https Yönlendirme

24 Nisan 2023
PAYLAŞ
Https Yönlendirme

“Optimize edilmiş bir yönlendirme başlığı ile web sitenizi daha iyi sıralamalarda gösterin. URL yönlendirme işlemlerinde Https kullanarak güvenliği sağlayın ve kullanıcı deneyimini arttırın. Detaylı bilgi için hemen içeriği okuyun!”

HTTP Nedir?

HTTP (Hypertext Transfer Protocol), internet trafiği iletişiminde kullanılan bir protokoldür. Bu protokol, bir web sunucusundan bir web tarayıcısına çağrı yoluyla iletilen bir dizi talimat içerir.

HTTPS Nedir?

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure), güvenli bir internet trafiği iletişimi sağlar. Bu protokol, web tarayıcısı ve sunucu arasındaki veri iletişimini şifreleyen SSL/TLS sertifikasını kullanır.

HTTPS’in Avantajları

  • Kullanıcı verilerinin güvenliği
  • Web sitesi sahiplerinin site güvenliği
  • Google arama motoru sıralamasında yükseliş
Https Yönlendirme Nedir?

Https yönlendirme, kullanıcıların sitenizi https://www.siteadi.com şeklinde ziyaret etmek yerine, otomatik olarak https://www.siteadi.com’ye yönlendirilmesini sağlar. Bu, site güvenliği ve SEO açısından önemlidir.

Https Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Https yönlendirme yapmak basit bir işlemdir. Sadece sitenizin ana sayfasına gitmek için kullanılan dosya olan .htaccess dosyasına aşağıdaki kodu ekleyin:

RewriteEngine On
RewriteCond %{SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^(.*)$ https://www.siteadi.com/$1 [R,L]

Bu yönlendirme kodu, tüm kullanıcıların sitenizi güvenli bir şekilde ziyaret etmelerini sağlar ve SEO sıralamanızı arttırır.

Sonuç olarak, HTTPS yönlendirme yapmak sitenizin güvenliği ve arama motoru sıralaması için oldukça önemlidir. Bu işlemi yapmak, site yöneticileri için çok basit ve kolay bir işlemdir.

Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
E Ticarette Satılabilecek Ürünler
Blog 29 Mayıs 2023

E-ticarette satılacak ürünler arasında kıyafetler, takılar, elektronik cihazlar, ev dekorasyon ürünleri, kitaplar ve dah...

E Ticaret Yöneticisi Maaş
Blog 29 Mayıs 2023

E ticaret yöneticisi maaşları, sektörün büyüklüğüne, iş tecrübesine ve sorumluluk düzeyine göre değişiklik göstermektedi...

E Ticaret Yapılacak Ürünler
Blog 28 Mayıs 2023

"E-ticaret yapılacak ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında moda, kozmetik, teknoloji ürünleri ve süs eşyalar...

E Ticaret Vergisi Ne Kadar
Blog 28 Mayıs 2023

E-ticaret vergisi ne kadar sorusuna cevap veriyoruz. Türkiye'de e-ticaret vergisi oranları ve detayları için yazımızı in...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi