Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Iframe Nedir

19 Nisan 2023
PAYLAŞ
Iframe Nedir

Iframe Nedir sorusunun cevabı: web sayfası içinde başka bir web sayfasını göstermek için kullanılan HTML elementidir. İframe sayesinde uygun boyut ve şekilde gösterilmesi gereken herhangi bir web sayfası element olarak yerleştirilebilir. İframe Nedir daha detaylı bilgi için tıklayın.

Iframe Nedir?

Giriş

Web sitelerinde bazen farklı içeriklerin dinamik bir şekilde gösterilmesi gerekebilir. Bu gibi durumlarda iframe (gömülü çerçeve) kullanılır. Bu makalede, iframe’in ne olduğunu, nasıl kullanıldığını ve avantajlarını ele alacağız.

Iframe Nedir?

Iframe, bir web sayfasının içinde başka bir web sayfasının görüntülenmesini sağlayan HTML elementidir. Bu, bir web sayfasına birçok farklı öğe eklemek için kullanışlı bir yöntemdir. Iframe, bir web sayfasının içeriklerini dinamik bir şekilde değiştirmeden yeniden kullanmanın başka bir yoludur.

Iframe Nasıl Kullanılır?

Iframe kullanarak, bir web sayfasında başka bir web sayfasını gömülü bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Iframe, HTML’de <iframe> etiketi kullanılarak oluşturulur.

Syntax:

<iframe src="http://www.diger-sayfa.com" width="600" height="400"></iframe>

Açıklama:

  • src: Gömülü sayfanın URL’si
  • width: Iframe’in genişliği piksel cinsinden belirtilir
  • height: Iframe’in yüksekliği piksel cinsinden belirtilir

Iframe Avantajları

Iframe kullanmak, bir web sayfasına farklı içerikler eklemenin birçok avantajı vardır. İşte bazıları:

1. Dinamik İçerik

Iframe, dinamik içerik göstermek için kullanışlı bir araçtır. İçerik sürekli olarak değişiyorsa, iframe kullanarak web sayfanıza bu içeriği yeniden yüklemek yerine, dinamik olarak güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

2. Kolayca Güncelleyebilirsiniz

Iframe’i güncellemek, içeriği doğrudan web sayfasının kendisi yerine, gömülü sayfaya yüklemekle aynıdır. Bu, içeriği güncellemek ve web sayfanızın kalitesini artırmak için kolay bir yoldur.

3. Farklı Kaynaklardan İçerikleri Gösterme

Iframe kullanarak, farklı kaynaklardan birçok farklı içerik türünü web sayfanızda dinamik bir şekilde göstermek mümkündür. Örneğin, video, harita, takvim gibi farklı içerikleri de gösterebilirsiniz.

Sonuç

Iframe, web sayfalarına farklı içerikler eklemek için kullanışlı bir araçtır. Bu makalede, iframe’in nasıl kullanıldığını, avantajlarını ve ne olduğunu ele aldık.

Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
E Ticarette Satılabilecek Ürünler
Blog 29 Mayıs 2023

E-ticarette satılacak ürünler arasında kıyafetler, takılar, elektronik cihazlar, ev dekorasyon ürünleri, kitaplar ve dah...

E Ticaret Yöneticisi Maaş
Blog 29 Mayıs 2023

E ticaret yöneticisi maaşları, sektörün büyüklüğüne, iş tecrübesine ve sorumluluk düzeyine göre değişiklik göstermektedi...

E Ticaret Yapılacak Ürünler
Blog 28 Mayıs 2023

"E-ticaret yapılacak ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında moda, kozmetik, teknoloji ürünleri ve süs eşyalar...

E Ticaret Vergisi Ne Kadar
Blog 28 Mayıs 2023

E-ticaret vergisi ne kadar sorusuna cevap veriyoruz. Türkiye'de e-ticaret vergisi oranları ve detayları için yazımızı in...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi