Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Kapanan Internet Alışveriş Siteleri

14 Mayıs 2023
PAYLAŞ
Kapanan Internet Alışveriş Siteleri

Korona virüsü dolayısıyla kapanan internet alışveriş siteleri haberimizde! Son gelişmeler ve detaylar burada. İncelemek için tıklayın!

Kapanan Internet Alışveriş Siteleri

Giriş

İnternet alışveriş siteleri son yıllarda tüm dünyada hızla yaygınlaşmış ve insanların alışveriş alışkanlıklarını büyük oranda değiştirmiştir. Ancak, bazı internet alışveriş siteleri de piyasadan çekilmek zorunda kalmıştır. Bu makalede, kapanan internet alışveriş siteleri hakkında bilgi edineceksiniz.

1. Gittigidiyor

Türkiye’nin en büyük online pazar yeri olan Gittigidiyor, 2019 yılında eBay tarafından satın alınmıştı. Ancak, 2020 yılında Gittigidiyor kapanmıştır. Şirketin faaliyetlerini sonlandırma kararının nedeni henüz net olarak açıklanmamıştır.

2. Limango

Limango, Türkiye’deki en popüler moda ve yaşam tarzı alışveriş sitelerinden biriydi. Ancak, 2021 yılı itibariyle Limango Türkiye operasyonlarını sona erdirdi. Limango’nun Türkiye operasyonlarını sonlandırma nedeni de henüz net olarak açıklanmamıştır.

3. Trendyol

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol, 2010 yılında kurulmuştur. Ancak, 2021 yılında Trendyol, Türkiye’deki operasyonlarını sonlandırmak kararı almıştır. Şirket yetkilileri, Türkiye’deki olumsuz piyasa koşullarının neden olduğunu belirtmiştir.

4. Sahibinden

Sahibinden, Türkiye’nin en büyük ikinci el eşya alım satım platformudur. Ancak, 2021 yılında Sahibinden, Pazarlama İlke ve Şartları’nda yapılan değişiklikler nedeniyle kullanıcıları tarafından eleştirilmiş ve bu eleştiriler sonucunda Sahibinden hizmetlerini sonlandırma kararı almıştır.

Sonuç

İnternet alışveriş siteleri, insanların alışveriş alışkanlıklarını değiştirdiği gibi, bazı nedenlerle de piyasadan çekilmek zorunda kalabilirler. Gittigidiyor, Limango, Trendyol ve Sahibinden gibi büyük internet alışveriş sitelerinin kapanması, internet alışverişi dünyasında gerçekleşen değişikliklerin bir yansımasıdır.

Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
E Ticarette Satılabilecek Ürünler
Blog 29 Mayıs 2023

E-ticarette satılacak ürünler arasında kıyafetler, takılar, elektronik cihazlar, ev dekorasyon ürünleri, kitaplar ve dah...

E Ticaret Yöneticisi Maaş
Blog 29 Mayıs 2023

E ticaret yöneticisi maaşları, sektörün büyüklüğüne, iş tecrübesine ve sorumluluk düzeyine göre değişiklik göstermektedi...

E Ticaret Yapılacak Ürünler
Blog 28 Mayıs 2023

"E-ticaret yapılacak ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında moda, kozmetik, teknoloji ürünleri ve süs eşyalar...

E Ticaret Vergisi Ne Kadar
Blog 28 Mayıs 2023

E-ticaret vergisi ne kadar sorusuna cevap veriyoruz. Türkiye'de e-ticaret vergisi oranları ve detayları için yazımızı in...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi