Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Limango Neden Kapandı

15 Mayıs 2023
PAYLAŞ
Limango Neden Kapandı

Limango neden kapandı? Bu popüler alışveriş sitesinin kapanma sebepleri neler? Araştırmalarımıza göre, Limango’nun iş modeli değişikliği ve finansal nedenlerle kapandığı görülmektedir. Detaylı bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.

Limango Kapandı: Neden?

Birçok insanın aşina olduğu Limango, Türkiye’deki birçok kullanıcının online alışveriş yapmak için tercih ettiği bir platformdu. Ancak son zamanlarda, Limango’nun kapandığına dair haberler sıkça duyuluyor. Peki Limango neden kapandı?

Limango Nedir?

Öncelikle, Limango hakkında kısa bir tanımlama yapalım. Limango, 2007 yılında Almanya’da kurulan bir online alışveriş sitesidir. Şirket, toplam 12 ülkede hizmet vermektedir ve Türkiye de bu ülkelerden biriydi. 2011 yılında Türkiye’deki faaliyetlerine başlayan Limango, indirimli ürünler sunarak birçok tüketicinin dikkatini çekmiştir.

Neden Kapandı?

Limango, 2021 yılının Eylül ayında Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandırdığını duyurdu. Bu kararın sebebi olarak ise şirketin Türkiye’deki hedeflerine ulaşamaması gösterildi. Limango Türkiye Genel Müdürü Selim Sami Uras, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bizim hedefimiz Türkiye’de öncü e-ticaret sitelerinden biri olmaktı ancak maalesef bu hedefimize ulaşamadık. Limango olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi sonlandırmak zorunda kaldık.”

Birçok uzman ise Limango’nun Türkiye’deki ekonomik şartlar ve rekabetin sıkılaşması nedeniyle müşteri sayısını artıramadığını ve bu sebeple kapandığını düşünüyor.

Peki Limango Kullanıcıları Ne Yapacak?

Limango kapanmasıyla birlikte, Türkiye’deki kullanıcılarının siparişleri iptal edilecek ve ödemeleri iade edilecektir. Limango, kullanıcılarına bir özür mesajı göndererek bu süreci detaylı bir şekilde açıklamıştır.

Ancak, Limango’nun kapandığı haberinin ardından birçok kullanıcının kafasında bir soru işareti oluştu: Limango yerine hangi platformu kullanabilirler? Limango benzeri online alışveriş siteleri arasında Trendyol, Hepsiburada, GittiGidiyor ve n11 gibi seçenekler bulunuyor.

Sonuç Olarak

Limango, Türkiye’deki faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Limango’nun kapanması, Türkiye’deki birçok kullanıcının alışveriş alışkanlıklarını etkileyecektir. Ancak, online alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar için Limango yerine benzer platformlar bulunuyor.

Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
E Ticarette Satılabilecek Ürünler
Blog 29 Mayıs 2023

E-ticarette satılacak ürünler arasında kıyafetler, takılar, elektronik cihazlar, ev dekorasyon ürünleri, kitaplar ve dah...

E Ticaret Yöneticisi Maaş
Blog 29 Mayıs 2023

E ticaret yöneticisi maaşları, sektörün büyüklüğüne, iş tecrübesine ve sorumluluk düzeyine göre değişiklik göstermektedi...

E Ticaret Yapılacak Ürünler
Blog 28 Mayıs 2023

"E-ticaret yapılacak ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında moda, kozmetik, teknoloji ürünleri ve süs eşyalar...

E Ticaret Vergisi Ne Kadar
Blog 28 Mayıs 2023

E-ticaret vergisi ne kadar sorusuna cevap veriyoruz. Türkiye'de e-ticaret vergisi oranları ve detayları için yazımızı in...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi