Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Paribu Dolandırıcılığı

15 Nisan 2023
PAYLAŞ
Paribu Dolandırıcılığı

“Paribu Dolandırıcılığıyla karşı karşıya kalanlar için bizimle iletişime geçin. Sizi bilgilendirip, dolandırıcılardan koruyacak önerilerimizle güvende kalın. Hemen tıklayın!”
Paribu Dolandırıcılığı

Paribu Dolandırıcılığı Nedir?

Paribu dolandırıcılığı, Paribu isimli Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Paribu’nun müşterilerinin hesaplarının hacklenmesi sonucu gerçekleşen dolandırıcılık türüdür.

Nasıl Gerçekleşiyor?

Dolandırıcılar, kullanıcıların Paribu hesaplarına erişim elde etmek için kullanıcı adı ve şifreleri ele geçiriyorlar. Daha sonra hesaplardaki kripto paraları transfer ederek müşterileri dolandırıyorlar.

Nasıl Önlem Alınabilir?

Paribu kullanıcıları, hesaplarına giriş yaparken şifrelerini güçlü ve benzersiz olacak şekilde oluşturmalı, ikinci bir onaylama yöntemi (2FA) kullanmalı, hesaplarında yer alan tutarı mümkün olan en kısa sürede başka bir cüzdana veya banka hesabına transfer etmeli ve güvenilir bir anti-virüs yazılımı kullanarak cihazlarını korumalıdırlar.

Ne Yapılmalı?

Eğer Paribu hesabınız hacklenirse, durumu hemen Paribu yetkililerine bildirmeniz gerekiyor. Ayrıca, konuya müdahale edebilecek olan Türk Emniyet Teşkilatı’na başvurmanız da doğru bir adım olacaktır. Ayrıca, dolandırıcılar tarafından çalınan kripto paraların geri getirilme ihtimali çok düşük olduğu için, kullanıcıların her zaman dikkatli olması gerekmektedir.

Sonuç

Bu noktada, Paribu dolandırıcılığına karşı herhangi bir önlem alınmazsa, Paribu hesaplarının daha fazla hacklenmesi söz konusu olabilir. Bu nedenle, Paribu kullanıcılarının hem kripto paralarını korumak hem de güvenliklerini sağlamak için önlemler alması önerilir.


Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
E Ticarette Satılabilecek Ürünler
Blog 29 Mayıs 2023

E-ticarette satılacak ürünler arasında kıyafetler, takılar, elektronik cihazlar, ev dekorasyon ürünleri, kitaplar ve dah...

E Ticaret Yöneticisi Maaş
Blog 29 Mayıs 2023

E ticaret yöneticisi maaşları, sektörün büyüklüğüne, iş tecrübesine ve sorumluluk düzeyine göre değişiklik göstermektedi...

E Ticaret Yapılacak Ürünler
Blog 28 Mayıs 2023

"E-ticaret yapılacak ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında moda, kozmetik, teknoloji ürünleri ve süs eşyalar...

E Ticaret Vergisi Ne Kadar
Blog 28 Mayıs 2023

E-ticaret vergisi ne kadar sorusuna cevap veriyoruz. Türkiye'de e-ticaret vergisi oranları ve detayları için yazımızı in...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi