Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Blog 18 Mayıs 2022
PAYLAŞ
Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme işlemi nasıl yapılır? Mobil ve Bilgisayara göre ayrı ayrı anlattığımız kullanıcı adı değiştirme işlemini hemen öğrenin.

Spotify müzik uygulaması dünyanın dört yanında kullanılıyor ve 2006 yılından beri faaliyet gösteriyor. Android, iOS ve bilgisayar uyumlu olarak kullanılabiliyor.

Ücretsiz bir şekilde müzik dinleme, albüm oluşturma, yeni müzik keşfetme imkanı sunan Spotify kullanıcılar arasında oldukça popüler ve sevilen bir uygulama. Haftalık keşfet seçeneği ile size özel sunulan müzikleri dinleyebilir ve tarzınıza uygun yeni parçalar keşfedebilirsiniz.

Haftalık Keşif seçeneğinin dışında yeni müzik radarları ve Daily Mix gibi özellikler de sizin kendi müzik zevkinize uygun yeni müzikler bulma imkanını sunuyor. Bu özellik Spotify’ın bu kadar popüler ve sevilen bir uygulama olmasında etkili. Daha kaliteli müzik dinleme deneyimi için Spotify Premium özelliği mevcut.

Spotify Premium ile reklamsız müzik dinleyebilir, sınırsız şekilde şarkı atlayabilirsiniz. Fakat uygulamada kullanıcıların şikayetçi olduğu bir konu var: Spotify kullanıcı adı değiştirme. Uygulamada kullanıcı adının nerede yazılı olduğu ve kullanıcı adı nasıl değiştirileceği en sık aratılan sorulardan birkaçıdır.

Spotify Kullanıcı Adı Nerede Yazar?

Telefonunuza Spotify uygulamasını indirdikten sonra tekrar tekrar giriş yapmaya gerek kalmadan direkt olarak açabilirsiniz. Yeniden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmayınca haliyle kullanıcı adı unutulabiliyor.

Kullanıcı adına ulaşmak için hesap ayarları bölümüne girmek gerekiyor. Hesap ayarları kısmına girdikten sonra sağ üst köşede adınızın yazdığı alandan kullanıcı adı ayarlarınıza erişebilirsiniz.

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme 2022

Kullanıcılar uygulama içinde kullanıcı adını değiştirmek istiyor. Son zamanlarda kullanan kişilerin de artmasıyla sosyal yönü de ağır bastığı için kullanıcılar gözüken ismi önemsiyor. Daha özgün veya sade bir isim tercih eden kullanıcılar var.

Spotify’ın son sürümünü kullanıyor olsanız dahi şu an için kullanıcı adı değiştirmek maalesef mümkün değil. Hiçbir zaman kullanıcı adı değiştirme imkanı sunulmadı. Kullanıcılar tarafından en çok şikayet edilen konu olmasına rağmen uygulama yetkilileri bu konu ile ilgili bir değişiklikte bulunmuyorlar.

Yetkililer sebebinin güvenlik önlemi olduğu yönünde açıklamada bulunuyor. Rastgele verilen kullanıcı adının hesap güvenliği için daha doğru olduğu yönünde açıklamada bulunuyorlar. Kullanıcı adı değiştirilemese de görünen adı değiştirerek herkesin o adla sizi görmesini sağlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için Facebook ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Hem masaüstü hem de mobil cihazda iki farklı yol mevcut. Facebook ile giriş yaparak görünen adı değiştirmek birkaç aşama ile mümkün.

  • İlk olarak telefondan Spotify uygulamasını açın
  • Sağ üst köşeden ayarlar kısmına tıklayın.
  • Buradan sosyal kısmına giriş yapın.
  • ‘Facebook ile bağlan’ seçeneğine tıklayın.

Bu yolla Spotify’ı Facebook’a bağlayarak görünen kullanıcı adını değiştirmiş olursunuz.

Spotify Kullanıcı Adı Değiştirme

Spotify Kullanıcı Adı ile Görünen Ad Aynı Mıdır?

Kullanıcı adı ile görünen ad birbirinden farklı anlamlara geliyor. Diğer sosyal medya kanallarında kolayca değiştirilebilen ve kontrol edebildiğimiz bir özellik. Fakat Spotify’da durum farklı.

Spotify için aslında kullanıcı adının bir önemi yok. Karmaşıklığın asıl sebebi güvenlik. Profilimizi öne çıkaran görünen isim ve profil resmi. Bu ikisi üzerinde ise istenilen şekilde değişiklik yapılabilir.

Bilgisayardan Kullanıcı Adı Değiştirme

Uygulamayı sadece mobil cihazdan değil bilgisayar üzerinden de kullanabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden değişiklik yapmak daha kolaydır. Birkaç aşama ile değiştirilebilir.

  • Öncelikle masaüstünden uygulamayı açın. Eğer uygulamayı indirdiyseniz otomatik olarak giriş sağlayacaktır.
  • Sağ üst köşesinde bulunan ‘Spotify kullanıcı adı’ seçeneğine tıklayın.
  • Mouse imlecini mevcut profil resminin üstüne getirin ve Değiştir’e tıklayın.

Bu aşamaları takip ederek bilgisayar üzerinden kolayca görünen kullanıcı adını değiştirmiş olursunuz.


Deprecated: wp_make_content_images_responsive işlevi, 5.5.0 sürümünden başlayarak kullanımdan kaldırıldı. Bunun yerine wp_filter_content_tags() kullanın. in /home/codlio/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
YouTube Özel URL Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? Kılavuz
Blog 10 Eylül 2023

YouTube kanalınıza özel URL nasıl oluşturulur? Daha profesyonel ve hatırlanabilir bir görünüm için adım adım rehber. ...

Kapsamlı Sosyal Medya Taraması Nasıl Yapılır? Adım Adım Rehber
Blog 10 Eylül 2023

Sosyal medya taraması nasıl yapılır? Marka görünürlüğünüzü artırmak ve rakip analizi için etkili adımlar. Detaylı rehbe...

A/B Testi Nedir & A/B Testing Nasıl Yapılır? Kapsamlı Rehber
Blog 10 Eylül 2023

A/B testi nedir ve nasıl yapılır? İki farklı versiyon arasında karşılaştırmalı testlerle daha etkili sonuçlar elde edin...

Facebook Dinamik Ürün Reklamlarında Bilmeniz Gerekenler: Etkili Rehber
Blog 9 Eylül 2023

Facebook dinamik ürün reklamlarıyla ilgili bilmeniz gerekenler. Ürün kampanyalarınızı optimize etmek için etkili ipuçla...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi