Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Türkiye Deki Yazılım Şirketleri

17 Nisan 2023
PAYLAŞ
Türkiye Deki Yazılım Şirketleri

Türkiye’deki yazılım şirketleri konusunda güncel bilgilere ulaşabileceğiniz en doğru kaynaklar burada. Yazılım sektörünün öncü firmaları, trendleri ve yenilikleri takip edebilirsiniz.

Türkiye’deki Yazılım Şirketleri

Türkiye, son yıllarda hızla büyüyen bir yazılım endüstrisine sahip. Bu yazılım şirketleri hem Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor hem de uluslararası arenada rekabet ediyor. Bu makalede, Türkiye’deki yazılım şirketlerinin genel profili ve başarıları hakkında bilgi edineceksiniz.

1. İstanbul

1.1 Arçelik

Arçelik, Türkiye’nin en büyük ve en eski şirketlerinden biridir. 1955 yılında kurulan şirket, beyaz eşyalar, elektronik cihazlar ve diğer ev ürünleri üretir. Aynı zamanda, Arçelik yazılım geliştirme alanında da faaliyet göstermektedir.

1.2 Turkcell

Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Turkcell, mobil cihazlar, sabit hatlar, internet ve TV hizmetleri sunar. Ayrıca, Turkcell yazılım geliştirme alanında da uzmanlaşmıştır ve birçok yazılım ürünü üretir.

2. Ankara

2.1 Havelsan

Havelsan, Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği şirketidir. Şirket, askeri elektronik sistemler, yazılım ve bilişim teknolojileri konusunda uzmanlaşmıştır.

2.2 Aselsan

Aselsan, Türkiye’nin önde gelen savunma elektroniği şirketlerinden biridir. Şirket, radar sistemleri, haberleşme teknolojileri, elektronik savaş sistemleri gibi savunma elektroniği ürünleri geliştirir.

3. İzmir

3.1 Logo Yazılım

Logo Yazılım, Türkiye’nin en büyük muhasebe ve finans yazılım şirketidir. Şirket, tüm işletmelerin ihtiyaç duyduğu finansal yazılımların yanı sıra, e-ticaret ve perakende yazılımları da üretir.

3.2 Cimri

Cimri, Türkiye’nin önde gelen fiyat karşılaştırma sitesidir. Şirket, internet kullanıcılarına fiyat karşılaştırması yapma imkanı sunar ve e-ticaret şirketleri için reklam hizmetleri sunar.

4. Bursa

4.1 Tofaş

Türkiye’nin en büyük otomotiv şirketlerinden biri olan Tofaş, Türkiye’de üretilen Fiat, Alfa Romeo ve Lancia marka araçların üretimini ve ihracatını yapar. Ayrıca, Tofaş yazılım geliştirme alanında da faaliyet göstermektedir.

4.2 Borusan Holding

Borusan Holding, Türkiye’nin önde gelen sanayi şirketlerinden biridir. Şirket, otomotiv, çelik, enerji ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösterir. Ayrıca, Borusan Holding yazılım geliştirme konusunda da uzmanlaşmıştır.

5. Adana

5.1 Tümosan

Tümosan, Türkiye’nin önde gelen traktör ve motor üreticilerinden biridir. Şirket, tarım ve sanayi sektörlerine hizmet vermektedir. Ayrıca, Tümosan yazılım geliştirme alanında da faaliyet göstermektedir.

5.2 Etiya

Etiya, Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden biridir. Şirket, telekomünikasyon sektörüne yazılım çözümleri sunar. Etiya’nın müşteri portföyü arasında Turkcell, Vodafone ve Avea gibi büyük telekomünikasyon şirketleri bulunur.

Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
E Ticarette Satılabilecek Ürünler
Blog 29 Mayıs 2023

E-ticarette satılacak ürünler arasında kıyafetler, takılar, elektronik cihazlar, ev dekorasyon ürünleri, kitaplar ve dah...

E Ticaret Yöneticisi Maaş
Blog 29 Mayıs 2023

E ticaret yöneticisi maaşları, sektörün büyüklüğüne, iş tecrübesine ve sorumluluk düzeyine göre değişiklik göstermektedi...

E Ticaret Yapılacak Ürünler
Blog 28 Mayıs 2023

"E-ticaret yapılacak ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında moda, kozmetik, teknoloji ürünleri ve süs eşyalar...

E Ticaret Vergisi Ne Kadar
Blog 28 Mayıs 2023

E-ticaret vergisi ne kadar sorusuna cevap veriyoruz. Türkiye'de e-ticaret vergisi oranları ve detayları için yazımızı in...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi