Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Yazılımcılar İçin Film Önerileri

Blog 19 Mayıs 2022
PAYLAŞ
Yazılımcılar İçin Film Önerileri

Yazılımcılar İçin Film Önerileri yazımızda birbirinden başarılı yapıtları sizler için listeledik. Hackerları, başarı öyküleri ve daha fazlasını anlatan filmlere göz atın.

Filmler hayatımızın ve hatta günlük rutinimizin büyük bir kısmını oluşturuyor. Bazı filmler bizi ağlatırken bazıları güldürür, bazıları motive eder. Birçok meslek olmasına rağmen yazılımcılar hakkında yönetilen filmler daha çok rağbet kazanmakta devam ediyor. İşte kendine özgü bilgisayar dili ve senaryosu ile izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başaran bazı filmler:

The Social Network (Sosyal Ağ)

1.The Social Network (Sosyal Ağ) IMDB 7.7

Proglamlama sahnelerinin bir az kısa olmasına rağmen gerçek bir hikayeden uyarlandığı için izlemeye değer bir film. Jesse Eisenberg ve Andrew Garfield’in birlikte rol aldığı bu film, fikri mülkiyet hırsızlığı nedeniyle bir anda kendini yasal sorunların ortasında bulan Facebook ve kurucusu Mark Zuckerberg hakkındadır.

The İmitation Game (Enigma)

2.The İmitation Game (Enigma) IMDB 8.0

2014 yılında gösterime giren bu film bir çok programcı tarafından oldukça sevilen filmlerindendir. Baş rolünü Benedict Cumberbatch’ın üstlendiği bu film, 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılan ilk bilgisayar ve kodlamadan bahsediyor.

Jobs

3.Jobs IMDB 6.0

Bu film Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs’un hayatının temsilidir. Filmde programlama sahneleri kısıtlı olsa da sadece yazılımcılar değil, her kes tarafından çok sevileceğine inanıyoruz. Apple şirketinin bu günkü ticari işletme haline nasıl geldiğini anlatan filmde baş rolü canlandıran Ashton Kutcher’ın Steve Jobs’u canlandırması tam bir harika.

The Matrix

4.The Matrix

Tüm zamanların en iyi film serisi diye biliriz. Hem programlama, hem felsefi açıdan muhteşem bir film. Baş rolü Keanu Reeves üstleniyor ve filmin 1999 gösterimi bu gün bile IMDB puanlarında tavan yapmayı başarıyor.

Hackers (Bilgisayar Korsanları)

5.Hackers (Bilgisayar Korsanları) IMDB 6.3

Bu film internetin bu gün oluğu kadar popüler olmadığı bir tarihte, 1995 yılında yayımlandı. Bir grup lise öğrencisinin programlama becerilerini konu alan bir film. Filmde Angelina Jolie, Jonny Lee Miller gibi isimler rol alıyor.

Who Am I (Ben Kimim?)

6.Who Am I (Ben Kimim?) IMDB 7.5

2015 yılında gösterime giren bu film genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin’in hayatını konu almaktadır. Dünya çapında tanınmak istemesi başına gelecek olaylara katlanması gerektiğini anlatıyor. Özellikle yazılımcıların çok seveceği bir film.

Blackhat

7.Blackhat IMDB 5.4

Chris Hemsworth’un de dahil olduğu zengin oyuncu kadrosuyla yönetilen bu film siber suç dünyasını global çapta ele almıştır. İzinli mahkum ve onun çeşitli milletlerden olan ortakları üst düzey bir suç ağının peşine düşüyor.

Swordfish (Kod Adı Kılıçbalığı)

8.Swordfish (Kod Adı Kılıçbalığı) IMDB 6.5

2001 yılında gösterime giren filmde John Travolta ve Hugh Jackman birlikte rol alıyorlar. CİA, hapisten yeni çıkmış master seviyesinde bir hacker aracılığıyla büyük miktarda parayı iç etmeye alışıyor ve olaylar, sadece bununla da kalmıyor.

Soruce Code (Yaşam Şifresi)

9.Soruce Code (Yaşam Şifresi) IMDB 7.5

Baş rolü Jake Gyllenhaal’ın üstlendiği filmde hükümet projesinin bir parçası olarak başka bir bedende uyanan asker sekiz dakika içerisinde bir banliyö treninin bombacısını bulmak zorunda.

Front End Developer Nasıl Olunur? hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın

Yazılımcılar İçin Film Önerileri serimizin sonuna geldik sizde aşağıdaki yorumlar kısmından en beğendiğiniz filmi yazabilir ve bu listeye eklemek istediğiniz film hakkında bilgi verebilirsiniz.


Deprecated: wp_make_content_images_responsive işlevi, 5.5.0 sürümünden başlayarak kullanımdan kaldırıldı. Bunun yerine wp_filter_content_tags() kullanın. in /home/codlio/public_html/wp-includes/functions.php on line 6078
Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
YouTube Özel URL Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır? Kılavuz
Blog 10 Eylül 2023

YouTube kanalınıza özel URL nasıl oluşturulur? Daha profesyonel ve hatırlanabilir bir görünüm için adım adım rehber. ...

Kapsamlı Sosyal Medya Taraması Nasıl Yapılır? Adım Adım Rehber
Blog 10 Eylül 2023

Sosyal medya taraması nasıl yapılır? Marka görünürlüğünüzü artırmak ve rakip analizi için etkili adımlar. Detaylı rehbe...

A/B Testi Nedir & A/B Testing Nasıl Yapılır? Kapsamlı Rehber
Blog 10 Eylül 2023

A/B testi nedir ve nasıl yapılır? İki farklı versiyon arasında karşılaştırmalı testlerle daha etkili sonuçlar elde edin...

Facebook Dinamik Ürün Reklamlarında Bilmeniz Gerekenler: Etkili Rehber
Blog 9 Eylül 2023

Facebook dinamik ürün reklamlarıyla ilgili bilmeniz gerekenler. Ürün kampanyalarınızı optimize etmek için etkili ipuçla...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi