Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Yazılımcılar İçin Film Önerileri

Blog 19 Mayıs 2022
PAYLAŞ
Yazılımcılar İçin Film Önerileri

Yazılımcılar İçin Film Önerileri yazımızda birbirinden başarılı yapıtları sizler için listeledik. Hackerları, başarı öyküleri ve daha fazlasını anlatan filmlere göz atın.

Filmler hayatımızın ve hatta günlük rutinimizin büyük bir kısmını oluşturuyor. Bazı filmler bizi ağlatırken bazıları güldürür, bazıları motive eder. Birçok meslek olmasına rağmen yazılımcılar hakkında yönetilen filmler daha çok rağbet kazanmakta devam ediyor. İşte kendine özgü bilgisayar dili ve senaryosu ile izleyiciyi ekrana kilitlemeyi başaran bazı filmler:

The Social Network (Sosyal Ağ)

1.The Social Network (Sosyal Ağ) IMDB 7.7

Proglamlama sahnelerinin bir az kısa olmasına rağmen gerçek bir hikayeden uyarlandığı için izlemeye değer bir film. Jesse Eisenberg ve Andrew Garfield’in birlikte rol aldığı bu film, fikri mülkiyet hırsızlığı nedeniyle bir anda kendini yasal sorunların ortasında bulan Facebook ve kurucusu Mark Zuckerberg hakkındadır.

The İmitation Game (Enigma)

2.The İmitation Game (Enigma) IMDB 8.0

2014 yılında gösterime giren bu film bir çok programcı tarafından oldukça sevilen filmlerindendir. Baş rolünü Benedict Cumberbatch’ın üstlendiği bu film, 2. Dünya Savaşı sırasında kullanılan ilk bilgisayar ve kodlamadan bahsediyor.

Jobs

3.Jobs IMDB 6.0

Bu film Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs’un hayatının temsilidir. Filmde programlama sahneleri kısıtlı olsa da sadece yazılımcılar değil, her kes tarafından çok sevileceğine inanıyoruz. Apple şirketinin bu günkü ticari işletme haline nasıl geldiğini anlatan filmde baş rolü canlandıran Ashton Kutcher’ın Steve Jobs’u canlandırması tam bir harika.

The Matrix

4.The Matrix

Tüm zamanların en iyi film serisi diye biliriz. Hem programlama, hem felsefi açıdan muhteşem bir film. Baş rolü Keanu Reeves üstleniyor ve filmin 1999 gösterimi bu gün bile IMDB puanlarında tavan yapmayı başarıyor.

Hackers (Bilgisayar Korsanları)

5.Hackers (Bilgisayar Korsanları) IMDB 6.3

Bu film internetin bu gün oluğu kadar popüler olmadığı bir tarihte, 1995 yılında yayımlandı. Bir grup lise öğrencisinin programlama becerilerini konu alan bir film. Filmde Angelina Jolie, Jonny Lee Miller gibi isimler rol alıyor.

Who Am I (Ben Kimim?)

6.Who Am I (Ben Kimim?) IMDB 7.5

2015 yılında gösterime giren bu film genç bir bilgisayar dehası olan Benjamin’in hayatını konu almaktadır. Dünya çapında tanınmak istemesi başına gelecek olaylara katlanması gerektiğini anlatıyor. Özellikle yazılımcıların çok seveceği bir film.

Blackhat

7.Blackhat IMDB 5.4

Chris Hemsworth’un de dahil olduğu zengin oyuncu kadrosuyla yönetilen bu film siber suç dünyasını global çapta ele almıştır. İzinli mahkum ve onun çeşitli milletlerden olan ortakları üst düzey bir suç ağının peşine düşüyor.

Swordfish (Kod Adı Kılıçbalığı)

8.Swordfish (Kod Adı Kılıçbalığı) IMDB 6.5

2001 yılında gösterime giren filmde John Travolta ve Hugh Jackman birlikte rol alıyorlar. CİA, hapisten yeni çıkmış master seviyesinde bir hacker aracılığıyla büyük miktarda parayı iç etmeye alışıyor ve olaylar, sadece bununla da kalmıyor.

Soruce Code (Yaşam Şifresi)

9.Soruce Code (Yaşam Şifresi) IMDB 7.5

Baş rolü Jake Gyllenhaal’ın üstlendiği filmde hükümet projesinin bir parçası olarak başka bir bedende uyanan asker sekiz dakika içerisinde bir banliyö treninin bombacısını bulmak zorunda.

Front End Developer Nasıl Olunur? hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın

Yazılımcılar İçin Film Önerileri serimizin sonuna geldik sizde aşağıdaki yorumlar kısmından en beğendiğiniz filmi yazabilir ve bu listeye eklemek istediğiniz film hakkında bilgi verebilirsiniz.

Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
Seo Nasıl Yapılır?
Blog 20 Aralık 2022

Seo Nasıl Yapılır? Seo'nun geleceği, seo stratejisini nasıl yapmalısınız gibi soruların cevabını bu yazımızda sizler il...

E-mail Marketing Nedir? E-mail Marketing ile Oda Satışları Nasıl Artırılır?
Blog 20 Aralık 2022

Markaların müşteri veya kullanıcılardan izinli olarak aldıkları mail adreslerine, kullanıcının ilgisini çekebilecek şek...

WordPress ile neler yapılabilir? WordPress Nedir?
Blog 19 Aralık 2022

WordPress dünyanın en popüler blogging sistemidir. Fakat WordPress ile yapılabilen şeyler sadece blog siteleriyle sınır...

Bulut Bilişim Teknolojisi Nedir ve Nasıl Kullanılır?
Blog 19 Aralık 2022

“Bulut nedir? Ne işe yarar ve bu sistemler nasıl kullanılır?” gibi sorular muhtemelen duyduğunuz ve hatta kendinize sor...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi