Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi

Yeniden Pazarlama Listesi Oluşturma

4 Eylül 2022
PAYLAŞ
Yeniden Pazarlama Listesi Oluşturma

Değerli okurlarım bu yazımda sizlere yeniden pazarlama listesi oluşturma hakkında detaylı bilgiler paylaşıyor olacağım.

Yeniden Pazarlama: Daha önce sitemizi ziyaret etmiş kullanıcılara internet ortamında gezinirken mobil ile alakalı uygulamaları kullanırken oluşturmuş olduğumuz reklamları göstererek, bu kullanıcılara ulaşmamızı sağlar.

Bu yazıda Google ’un görüntülü reklam ağı için yeniden pazarlama listesini nasıl oluşturabileceğiniz hakkında önemli talimatlar bulabilirsiniz. Daha önce sitenizi ziyaret etmiş olan kullanıcılara yeniden ulaşabilmek için görüntülü reklam kampanyanızı standart olarak oluşturabilirsiniz. Eğer sitenizi ziyaret edip, ürünleri gezen kullanıcılarınızı veya sepete atmış ürünü almamış gibi birçok çapraz kampanyayı içine dâhil eden bu listelerle dinamik yeniden pazarlama kampanyaları da oluşturabilirsiniz.

Standart Yeniden Pazarlama Listesi Oluşturma: Öncelikle Google Adwords ’de oturum açın, daha sonra ekranın üst tarafında bulunan “Kampanya” butonuna tıklayın ve buradan “Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı” seçeneğini seçerek devam edin. Karşımıza gelen ekranda yeniden pazarlama radyo düğmesini seçin ve bir kampanya adı, teklif stratejisi, bütçe girerek yeniden pazarlamayı ayarla düğmesini tıklayabilirsiniz. Karşımıza gelen diğer ekranda ise yeniden pazarlama kodu yer alacak ve bu kodu dilerseniz web sitesi yöneticinizin mail adresini yazarak kodu direkt olarak gönderebilir, sitenize eklemesini söyleyebilirsiniz. Eğer bu seçeneği kullanmak istemiyorsanız, Google Analytics izleme kodu sitenizde mevcut ise bu kod sayesinde Analytics üzerinden yeniden pazarlama listelerinizi dâhil ederek Adwords ‘de reklam çıkabilirsiniz.

Belirtilen adımları uyguladıktan sonra Google Adwords üzerinden yeniden pazarlama listeleri oluşturma kararı veriyorsak, Adwords tarafından otomatik olarak “Tüm Ziyaretçiler” bölümü karşımıza gelecektir. Bu alanda kodu ekledikten sonra sitemizde bulunan tüm sayfaları ziyaret eden kişileri de bu listenin içine dâhil edecektir.

Yeniden Pazarlama Listelerine Göre Stratejiler: Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğum kısım tamamen reklam kampanyasını oluşturmak ve Google ‘un sunduğu otomatik listeler elimizde mevcuttur. Eğer farklı listeler ile stratejiler geliştirerek sitemizi ziyaret eden kullanıcılara önerilerde bulunarak özel kampanyalar yapmak istiyorsak, çapraz stratejiyi kullanmanızı önermekteyim. Kısa bir örnek vermek gerekirse, sitenizi ziyaret etmiş ve cep telefonu almış kişilere, cep telefon kılıfı da yeniden pazarlama sayesinde öneride bulunabilirsiniz. Bu tarz yeniden pazarlama kampanyaların geri dönüşümü oldukça fazla diyebilirim.

Codlio Hakkında
Codlio
Codlio

2014 yılından beri yüzlerce dijital projeye katkı sağlamış olan Codlio ekibi olarak, yaptığımız birçok çalışmada hep insan odaklı hareket ederiz. Kalbimizle hisseder, düşünür ve ellerimizle hayata geçiririz.

İletişime Geç!
Editörün Seçimi
Kategoriler
İlginizi Çekebilir
E Ticarette Satılabilecek Ürünler
Blog 29 Mayıs 2023

E-ticarette satılacak ürünler arasında kıyafetler, takılar, elektronik cihazlar, ev dekorasyon ürünleri, kitaplar ve dah...

E Ticaret Yöneticisi Maaş
Blog 29 Mayıs 2023

E ticaret yöneticisi maaşları, sektörün büyüklüğüne, iş tecrübesine ve sorumluluk düzeyine göre değişiklik göstermektedi...

E Ticaret Yapılacak Ürünler
Blog 28 Mayıs 2023

"E-ticaret yapılacak ürünler arasında en çok tercih edilenler arasında moda, kozmetik, teknoloji ürünleri ve süs eşyalar...

E Ticaret Vergisi Ne Kadar
Blog 28 Mayıs 2023

E-ticaret vergisi ne kadar sorusuna cevap veriyoruz. Türkiye'de e-ticaret vergisi oranları ve detayları için yazımızı in...

aok
KAPAT X
Ekibimizin bir parçası olmak ister misin? Müşteri Girişi